Ministr Martínek chce vyhlásit boj neplatičům nájemného

Boj neplatičům nájemného chce vyhlásit ministr pro místní rozvoj Radko Martínek. Podle jeho plánů by například ten, kdo neplatí nájemné tři měsíce, mohl být vypovězen z bytu, aniž by o tom rozhodl soud. Myslí si, že člověk, který neplatí nájemné schválně, tedy ne z důvodů sociální nouze, by prostě neměl požívat žádná ochranná práva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dům s pavlačí | Foto: Jan Rosenauer

Jak ministr Radko Martínek uvedl pro Mladou frontu Dnes, majitelé bytů by také neplatičům už nemuseli hledat náhradní byt, ale jen přístřeší. Nájemníci by pak končili pravděpodobně v ubytovnách. Ministr pro místní rozvoj také hodlá přibrzdit dědičnost bytových dekretů, tedy dokumentů, které drží při životě regulované smlouvy na neomezenou dobu.

Města, která s neplatiči často bojují řadu let, by něco takového uvítala. Dokazují to slova primátora Ústí nad Labem Petra Gandaloviče. "Podle současného znění občanského zákoníku se musí čekat na přivolení soudu i v případě těch nejhorších prohřešků neplatičů a musím říct, že tady máme i případy staré šest až sedm let. V současné době se to ovšem zlepšuje, jednak přece jenom soudy pracují o něco rychleji, a jednak my jsme použili celou řadu jiných opatření. A myslím si, že řešením skutečně jsou ta opatření, mimo jiné, která navrhuje pan ministr Martínek."

Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme