Ministr Ťok vyjednal peníze na 10 klíčových dopravních staveb. Celkem pět miliard

Ministerstvo dopravy dostane ze státního rozpočtu navíc další miliardy oproti původnímu plánu: tři miliardy korun ještě letos a další dvě příští rok. Peníze použije k zahájení deseti projektů, na které dostalo Česko výjimku od Evropské unie. Může je začít stavět bez toho, aby bylo nutné opakovat posudky vlivu na životní prostředí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dan Ťok

Dan Ťok | Foto: Filip Jandourek

Dojednání peněz navíc potvrdil ministr Dan Ťok (za ANO) po schůzce s šéfem státní kasy Andrejem Babišem (ANO).

„Mohu potvrdit, že pro všechny stavby, které máme připraveny a které jsou v rozpočtu jak Ředitelství silnic a dálnic, tak Správy železniční dopravní cesty, peníze budou, a budeme stavět jak těch 10 prioritních, tak i další, které jsou potřeba,“ řekl ministr dopravy.

Úspěšné byly při vyjednání o rozpočtu i další resorty (výběr):
MŠMTV dostane 1 miliardu navíc
MPO rovněž asi 1 miliardu
MPSV získá navíc 300 až 400 milionů
MS si polepší o 650 milionů
MŽP dostane o 100 milionů víc na boj se suchem

Mezi deseti klíčovými dopravními stavbami je například obchvat Českých Budějovic nebo Frýdku-Místku.

V Česku má se zastaralými posudky vlivu na životní prostředí problémy několik desítek staveb. Získaly je totiž v době, kdy Česká republika ještě nebyla v Evropské unii, a ta původní posudky teď neuznává. Budou se tak muset opakovat, což výstavbu výrazně zdrží.

Ministři si celkem pro příští rok vyjednali navíc téměř 11 miliard korun. Ministr Babiš chce návrh rozpočtu se schodkem 60 miliard předložit příští týden vládě.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme