Ministr zemědělství rozladil cukrovarníky

Ministr zemědělství Petr Zgarba zklamal senátory a cukrovarníky. Na dnešním jednání senátního výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu totiž nebyl schopen zodpovědět otázky pěstitelů a zpracovatelů cukrovky o způsobu rozdělování cukerných kvót. Někteří z účastníků označovali ministrův přístup za ostudný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Zgarba | Foto: Úřad vlády ČR

Svoji nepřipravenost ministr zemědělství zdůvodňoval tím, že se o jednání dozvěděl na poslední chvíli. Senátoři ho ale oficiálně pozvali už před měsícem a na dnešní schůzi se sjeli cukrovarníci ze všech koutů republiky.

Zklamání z ministrova přístupu neskrýval při hodnocení dnešního jednání v Senátu Stanislav Tobola z Moravskoslezských cukrovarů. "Samozřejmě že to svůj smysl mělo, ale teď bych nerad rozebíral jaký. Když vidíte úroveň toho jednání a to, že představitelé vlády přijdou na jednání, o kterém vědí šest týdnů dopředu, naprosto nepřipravení a vůbec se nestydí to do pléna říct, že o tom nic nevědí, tak to je minimálně ostuda."

Sám Petr Zgarba to tak ale necítí. "Já bych to tak neviděl ... já jsem přicestoval v noci, před dvěma hodinami jsem nastoupil do Parlamentu a de facto pozvání se mnou bylo konzultováno asi hodinu před. Takže v případě, že si vydefinujeme témata, o kterých budu vědět, tak zcela jistě bývá zvykem být připraven."

Jitka Hanžlová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme