Ministři financí EU dnes o přísnější regulaci finančních trhů

Evropská unie je zatím stále rozdělená v pohledu na novou podobu regulace finančních trhů. O zpřísnění dohledu dnes budou jednat ministři financí zemí sedmadvacítky. Podle informací Českého rozhlasu je možné, že nedospějí k dohodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky států Evropské unie | Foto: Pavel Bílek

Evropská komise navrhuje zpřísnění dohledu nad finančním systémem. Příliš měkká pravidla podle Bruselu přispěla k propuknutí světové finanční krize.

Velká Británie nesouhlasí s tím, aby v čele dohledu nad stabilitou finančního systému stála Evropská centrální banka. Přísnější dohled se má týkat také nadnárodních bank. Některé země ale nechtějí, aby nový evropský orgán v případě krize rozhodoval o tom, jaké kroky mají banky působící na jejich území podniknout.

Český rozhlas má k dispozici předběžné závěry dnešního jednání. Vyplývá z nich, že shodu se zatím nepodařilo nalézt. Diplomaté potvrdili, že velmi obtížná jednání budou možná muset takříkajíc rozseknout lídři členských zemí na summitu v polovině června.

Přečtěte si také:
EK: Nové finanční krizi zabrání jen přísnější regulace finančních trhů
Česko i celá Evropská unie letos zaznamenají hluboký hospodářský pokles
Státy EU už bankám v současné krizi slíbily skoro 80 biliónů korun
Evropská komise pro větší míru regulace finančních institucí
Evropské banky je podle Bruselu třeba zbavit závadných aktiv
EU chce omezit daňové úniky umožněné bankovním tajemstvím

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme