Mistrovství světa v hokeji bude ziskové. Vydělaly na něm i restaurace, bary a hotely

Mistrovství světa v ledním hokeji skončilo. Pořadatelé odhadují, že akce nebude ztrátová. Vydělat může až desítky milionů korun. Šampionát byl lukrativní také pro některé majitelé restaurací, barů a hotelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prodej vstupenek na Mistrovství světa IIHF, lední hokej | Foto: Filip Jandourek

Pořadatelé šampionátu zatím přesná čísla neznají. Náklady byly mezi 650 a 700 miliony korun a podle šéfa svazu Tomáše Krále bude mistrovství určitě ziskové.

„Myslím si, že i slušně vyděláme. Čísla si hrubě promítám v hlavě, ale nechci teď spekulovat, protože je to složité, ještě spoustu věcí doplácíme. Vyděláme určitě v řádu desítek milionů korun,“ odhadl Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

MS v hokeji je u konce. Pořadatelé odhadují, že akce nebude ztrátová. Vydělat může až desítky milionů korun. Téma pro Jana Beneše

Každá taková akce, jakou bylo MS v ledním hokeji, je lukrativní byznys pro řadu oborů. Nejvíc pro hotelnictví, restaurace, bary a celkově cestovní ruch v Praze a Ostravě.

Přesné údaje o tržbách podnikatelů z těchto oblastí ještě nejsou k dispozici, ale analytici odhadují, že by mohly přesáhnout i 750 milionů korun.

Třeba hlavní ekonom Deloitte David Marek už dříve řekl, že šampionát může do české ekonomiky celkově přinést až 1,5 miliardy korun. To odpovídá asi 0,03 procenta HDP.

Maskoty letošního mistrovství světa se stali Bob a Bobek. Domácí i zahraniční fanoušci měli o maskoty na stadionu obrovský zájem, velký přínos v marketingu se zřejmě očekávat nedá.

„Je to především pro lidi, kteří jsou toho přímými účastníky. Snad by se to mohlo využít v tom, že se znovu vrátí na televizní obrazovky, což bych předpokládal, že pokud bude někdo chytrý, tak se s nějakou televizí dohodne,“ vysvětlil lektor komerčních studií na Vysoké škole ekonomické Jiří Mikeš.

Mistrovství světa v hokeji: Česká republika - Německo. Maskoti šampionátu Bob a Bobek. | Foto: Český rozhlas

Jan Beneš, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme