Mladí se dočkají výhodných hypoték na starší byty

Mladí lidé dosáhnou od letošního září i na hypotéky na starší byty. Ministři na dnešním zasedání schválili příslušné nařízení o podmínkách poskytování příspěvků k hypotéčnímu úvěru osobám mladším 36 let. Doposud stát poskytuje podporu výhradně k hypotékám na nové byty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

panelák | Foto: Jan Rosenauer

Věk maximálně 36 let bude nejdůležitější podmínkou pro státní dotaci úroků z hypoték. Žadatelé o úvěr nesmí vlastnit žádný dům nebo byt a pak se můžou těšit, že se jejich splátky výrazně sníží. "To znamená, že při současné komerční hladině, která se vypočítává z průměrné sazby z loňského roku - je mezi 7-8 procenty - tak by letos byla ta podpora ve výši 3 procentních bodů," říká Daniela Grabmüllerová z Ministerstva pro místní rozvoj. Podpora se má vyplácet maximálně po dobu 10 let a omezuje se na 800tisícový úvěr na jeden byt nebo na 1,5 miliónu korun na rodinný dům. Při průměrné sazbě nižší než pět procent by stát podporu neposkytoval.

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme