Mladoboleslavská Škoda má nedostatek výrobních dílů

Mladoboleslavská automobilka dnes přerušila výrobu ve svém závodě a částečně také ve Vrchlabí. Zítra se pak zastaví i výrobní linky v Kvasinách. Důvodem je nedostatek výrobních dílů z dodavatelského závodu v Chrastavě na Liberecku, který o víkendu poškodily bleskové povodně. Mladoboleslavská Škodovka chce výrobu obnovit už v neděli večer.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobily Škoda

Automobily Škoda | Foto: Robert Mikoláš

Škodovce chybí z povodněmi poničeného závodu Grupo stropní panely skoro na všechny vyráběné modely. Největší česká automobilka proto musela přerušit výrobu. Její zaměstnanci zůstanou doma za běžnou denní mzdu.

Do chrastavského povodněmi poničeného závodu poslala firma i tým odborníků, kterým se zatím daří aktivovat poškozené stroje. Podle informací se v poničené továrně má už o víkendu rozjet naplno výroba. Problém je ale v tom že dostatek interiérových stropů do škodovek bude k dispozici až příští týden.

Mladoboleslavská automobilka přijde během této odstavky o zhruba 2600 vyrobených aut.

Jana Huzilová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme