MMF: Ekonomika v ČR bude růst

Mezinárodní měnový fond odhaduje, že česká ekonomika letos poroste o 2,3 až 2,5 procenta a v příštím roce o 3,0 až 3,5 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné závěrečné zprávy mise MMF v Praze, která říká, že růst HDP ale může být i vyšší. Meziroční růst spotřebitelských cen MMF koncem letošního roku predikuje na zhruba čtyři procenta a v závěru příštího roku mezi 4,5 až 5,0 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čistá inflace, kterou sleduje Česká národní banka, by měla letos skončit blízko dolní hranice ČNB cíleného intervalu 3,5 až 5,5 procenta a příští rok v centrální bankou stanoveném rozmezí 2,0 až 4,0 procenta, uvedl MMF. Vzhledem k výhledu na pokračující mírnou inflaci a navzdory stimulační povaze návrhu rozpočtu na rok 2001 nevidí MMF v blízké budoucnosti žádnou potřebu pro podstatné zpřísnění měnové politiky.

Mírné přitvrzení měnové politiky však MMF nevyloučil v případě, že bude ekonomika růst rychleji, než se očekává, anebo se ceny ropy začnou více promítat do spotřebitelské inflace.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme