MMF: Ekonomika v ČR bude růst

Mezinárodní měnový fond odhaduje, že česká ekonomika letos poroste o 2,3 až 2,5 procenta a v příštím roce o 3,0 až 3,5 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné závěrečné zprávy mise MMF v Praze, která říká, že růst HDP ale může být i vyšší. Meziroční růst spotřebitelských cen MMF koncem letošního roku predikuje na zhruba čtyři procenta a v závěru příštího roku mezi 4,5 až 5,0 procenta.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čistá inflace, kterou sleduje Česká národní banka, by měla letos skončit blízko dolní hranice ČNB cíleného intervalu 3,5 až 5,5 procenta a příští rok v centrální bankou stanoveném rozmezí 2,0 až 4,0 procenta, uvedl MMF. Vzhledem k výhledu na pokračující mírnou inflaci a navzdory stimulační povaze návrhu rozpočtu na rok 2001 nevidí MMF v blízké budoucnosti žádnou potřebu pro podstatné zpřísnění měnové politiky.

Mírné přitvrzení měnové politiky však MMF nevyloučil v případě, že bude ekonomika růst rychleji, než se očekává, anebo se ceny ropy začnou více promítat do spotřebitelské inflace.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme