MMF žádá po Maďarsku, aby zachovalo nezávislost centrální banky

Maďarská vláda by měla projevit dobrou vůli v důležitých oblastech hospodářské politiky. Do Budapešti to vzkazuje to Mezinárodní měnový fond jako podmínku pro začátek jednání o dalším úvěru, který by měl přispět k obnově důvěry vůči Maďarsku. Zatím však po zprávě o varování fondu forint padá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Orbán

Viktor Orbán | Foto: European Commission Audiovisual service

Delegace Mezinárodního měnového fondu a Evropské unie se vrátí do Budapešti jen tehdy, pokud vláda projeví ochotu podrobit se kontrole těchto organizací.

Maďarské agentury, které citují představitele MMF v Maďarsku Christopha Rosenberga, zároveň připomínají, že průzkumná delegace odjela před nedávnem ze země na protest proti dvěma chystaným zákonům v parlamentu.

Jeden z nich o národní bance se chystá schválit Národní shromáždění v pátek navzdory tomu, že o stáhnutí návrhu požádal premiéra Viktora Orbána předseda Evropské komise Barroso. Vláda odmítá cizí kontrolu a hovoří výlučně o pohotovostním úvěru v krajním případě.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme