Možnost odeslat platby s letošním datem brzy končí, termín závisí i na bance

S koncem roku se krátí čas na podání platebních příkazů. Kdo potřebuje, aby je banky zaúčtovaly ještě v roce 2012, měl by dojít do banky už dnes. Termíny se ale liší podle toho, jestli se posílají peníze v rámci stejné banky nebo do jiné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Banka, přepážka | Foto: Eva Odstrčilová

„Pokud je to v rámci České spořitelny, tak je to v pobočce do 31. prosince do 12 hodin, pokud je to do jiné banky, tak je do 28. prosince do konce pokladních hodin,“ říká Jan Holinka z České spořitelny.

Ostatní banky mají termíny podobné. Komerční banka nebo ČSOB doporučují podat příkaz na pobočce nejpozději ve 27. prosince, tedy dnes.

Mluvčí Poštovní spořitelny Zuzana Kalátová nabádá k platbě přes internet. „Vyřízení je samozřejmě mnohem rychlejší, snazší a také levnější a tedy pro klienta výhodnější než papírovou formou,“ doporučuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kdy poslat peníze, aby došly do konce roku, zjišťovala Jitka Hanžlová

I u internetových operací ale platí, že by je lidé měli do jiných bank poslat nejpozději dnes nebo zítra. S platbou uvnitř jednotlivých bank mohou počkat až do Silvestra.

„Pokud to je do jiné banky v České republice, pak je nejzazším termínem 28. prosinec do 20.30 hodin. Pro platby v rámci Komerční banky je to 31. prosinec do 20.30 hodin,“ potvrzuje Michal Teubner z Komerční banky.

Raiffesenbak nabízí možnost, že pokud půjde o platbu mezi účty, vedenými u této banky, může ji klient udělat i minutu před silvestrovskou půlnocí. A platba bude připsána ještě v letošním roce.

Jitka Hanžlová, mka, Radek Doležal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme