MŠMT chce dát regionům navíc 300 milionů na podporu sportu, uvedl Chládek

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) chce nastavit transparentnější podmínky pro rozdílení dotací na sport, chce zajistit, aby je dostávali přímo žadatelé, nikoli aby dotace přerozdělovaly sportovní svazy. Řekl to dnes po veřejné debatě o financování českého sportu. Ministr by chtěl také více peněz pro regionální sport.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovní areál v Chebu po rekonstrukci

Sportovní areál v Chebu po rekonstrukci | Foto: Tomáš Ivanič

Na podporu sportu prostřednictvím rozpočtu šly letos téměř tři miliardy korun a zhruba se stejným objemem peněz se počítá v návrhu rozpočtu na příští rok.

Z celkové částky by měla třetina směřovat na podporu sportovní reprezentace a dvě třetiny na všeobecnou sportovní činnost, především na podporu dětí a mládeže.

Přehrát

00:00 / 00:00

MŠMT chce dát více peněz pro regionální sport. O tématu mluvil Marek Hájek, místopředseda České unie sportu.

„Přerozdělení peněz, které jde do oblasti sportu, se ještě připravuje, ale chci již nyní minimálně 300 milionů korun dát navíc ještě do regionů na podporu činnosti,“ řekl Chládek.

Dodal, že místo současných pěti programů na podporu činnosti připravuje ministerstvo sedm a právě jeden z nich je určený pro regiony, další je pro vrcholový sport, další pro mládež a děti.

Ministr chce, aby nově o investice mohly žádat přímo kraji a obce, které jsou například majiteli řady hřišť.

„Vidím to pozitivně v tom, že bude vytvořen program na ministerstvu školství, který zagarantuje to, že půjdou finance přímo do sportovních spolků v regionech a nebude mezi tím žádný mezičlánek typu, že by to šlo přes svazy nebo dokonce přes nějaké další organizace,“ uvedl Marek Hájek, místopředseda České unie sportu.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme