Murdochova 21st Century Fox ovládne celé Sky. Dá za něj téměř 12 miliard liber

Americká mediální skupina 21st Century Fox se dohodla na úplném převzetí britského provozovatele placeného televizního vysílání Sky, za zbytek podniku zaplatí 11,7 miliardy liber. Tedy v přepočtu 378,2 miliardy Kč. Skupina, kterou vlastní mediální magnát Rupert Murdoch, má ve Sky dlouhodobě podíl 39,1 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rupert murdoch, 21st century fox | Zdroj: Reuters

Firmy se na spojení předběžně dohodly minulý týden. Dohoda ohodnocuje každou akcii Sky na 10,75 libry, což bylo téměř 40 procent nad závěrečnou cenou na burze den před předložením návrhu na spojení. Částka celou firmu ohodnocuje na 18,5 miliardy liber. Americká skupina tak navzdory stížnostem některých investorů svoji původní nabídku nezvýšila, podotýká agentura Reuters.

Mediální konglomerát 21st Century Fox vlastní například kabelové sítě Fox News a FX, televizní kanálovou síť Fox a velké hollywoodské filmové studio 20th Century Fox. Převzetím získá distributora v Evropě. Sky má asi 22 milionů zákazníků v Británii, Irsku, Německu, Itálii a Rakousku.

Třetí nejlepší film ze světa Star Wars? Rogue One vstupuje do českých kin

Číst článek

Britská mediální společnost British Sky Broadcasting Group (BSkyB) předloni převzala za 5,3 miliardy liber placené televize Sky v Německu a v Itálii. Stala se tak největším poskytovatelem placených televizí v Evropě a po těchto akvizicích svůj název zkrátila na Sky.

Fox byla součástí Murdochovy skupiny News Corporation, která před pěti lety usilovala o koupi celé BSkyB. Od tohoto záměru ale ustoupila kvůli skandálu kolem odposlechů, jež praktikoval bulvární týdeník News of the World z Murdochovy skupiny. News Corporation se v roce 2013 rozdělila do dvou samostatných společností – vydavatelská část si ponechala název News Corporation, zábavní část dostala jméno 21st Century Fox.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme