Mytia podala námitku proti výsledkům tendru na mýtné

Spory kolem tendru na dodavatele systému elektronického mýtného pokračují. Námitku proti výsledkům výběrového řízení podal ministru dopravy jeden z neúspěšných uchazečů, sdružení Mytia. Upozorňuje, že přestože hlavní roli ve výběru vítěze měla hrát cena, stát nakonec vybral druhou nejdražší nabídku rakouské společnosti Kapsch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 | Foto: www.rsd.cz

Výběrové řízení na dodavatele systému nebylo podle sdružení Mytia i některých politiků transparentní a mělo by být prošetřeno.

Podpis smlouvy s vítězem soutěže se tak může kvůli námitkám oddálit až o několik týdnů. Podle ministra dopravy Milana Šimonovského by to ale nemělo ohrozit plánované spuštění mýtného v lednu 2007.

Ministr dnes také vysvětlil důvody, kvůli kterým nespokojenou firmu vyloučili. "Jsou tam technické důvody, důvody nedoložení některých zadávacích podmínek, pak jsou tam důvody jako nedoložení certifikátů, průkazů beztrestnosti statutárních orgánů a podobně," uvedl Šimonovský.

Jiří Turek, ředitel jedné z firem, která je členem sdružení Mytia, však namítá, že není vůbec jasné, jakou referenci resort postrádá, a že jejich mikrovlnná technologie funguje i ve Švýcarsku.

"Ty důvody, pro které jsme byli vyřazeni, jsou podle našeho názoru zástupné a nebylo nám vůbec umožněno, abychom je vysvětlili. A rozdíl sedm miliard korun v cenách si myslíme, že stojí za to, aby se nás někdo zeptal na případné naplnění nabídky," podotkl Turek.

Sdružení Mytia požaduje, aby se tendr vrátil do stadia po otevření obálek, tedy do místa, kde se mají uchazeči hodnotit. To podle ministerstva nejde, protože firma nesplnila zadávací podmínky stanovené výběrovou komisí, které byly stejné pro všechny uchazeče.

Martin Hromádka, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme