Mýtné v Čechách na sebe nenechá dlouho čekat

Česká republika se chystá na zavedení elektronického mýta na dálnicích. Právě dnes je poslední den, kdy končí podávání přihlášek na projektového manažera pro výběr systému elektronického mýta. Veřejnou soutěž na generálního dodavatele systému elektronického mýta chce Ministerstvo dopravy vyhlásit do konce června.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kamion | Foto: Gold service

Projektový manažer by měl zajistit technické, finanční a právní poradenství při výběru dodavatele na systém mýtného a při vyhodnocování nabídek uchazečů. Marcela Švejnohová z Ministerstva dopravy potvrzuje, že na sebe mýtné nenechá dlouho čekat.

"Spuštění eletronického mýta předpokládá Ministerstvo dopravy v průběhu roku 2006. Už teď víme, že není reálné, aby to bylo k 1. lednu, ale polovina roku se nám zdá jako adekvátní," dodává Švejnohová.

V první fázi se bude poplatek týkat jen kamionů, protože jejich počet na našich dálnicích stoupl od vstupu České republiky do Evropksé unie až o polovinu. Hranice jich přejíždí měsíčně o 200 tisíc více než před rokem.

Ještě než mýtné zavedeme, chce vláda řešit situaci přechodnými opatřeními, například zpoplatněním silnic z 25 hraničních přechodů. Evropská komise proti takovému opatření nic nenamítá, ale musí s ním souhlasit ještě okolní státy.

Markéta Hýlová, Ondřej Kubala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme