Na areál po Flextronicsu má zálusk několik investorů

Už několik investorů projevilo zájem nahradit společnost Flextronics v brněnské průmyslové zóně Černovická terasa. Ta odchod z Brna a stěhování výroby do Maďarska oznámila letos v červenci. O práci tak přijde skoro tisíc lidí, z nichž poslední výpovědi dostávají v těchto dnech a výpovědní lhůta jim začne běžet od září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna | Foto: Milan Kopp

Co Flextronics od svého náhradníka očekává, řekl personální ředitel jeho brněského závodu Petr Prokš: "Ta jednání jsou prioritně vedena tak, aby převzal odpovědnost a areál, zaměstnance, to v téhle chvíli neřešíme. S tím ale, že někteří, komu bude ještě dobíhat výpovědní lhůlta, mohou tedy, pokud se to podaří, dál pokračovat anebo vzápětí by byli osloveni a třeba znovu začali v té oblasti pracovat. Takže to je cíl, co nejdříve tam ta pracovní místa znovu vytvořit a eventuálně tam ty lidi zpátky dostat. Jak se nám to podaří, to je těžko teď ještě odhadnout."

Markéta Kaclová, Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme