Na český trh míří nové cigarety. Kuřáci díky nim budou moci obejít zákaz

Výrobci se chystají uvést na trh bezdýmné nebo zahřívané tabákové výrobky. Politici s tím v protikuřáckém zákoně nepočítali. Proto je bude možné kouřit i v hospodách nebo restauracích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zapálená cigareta | Foto: Fotobanka stock.xchng

Nové výrobky na rozdíl od elektronických cigaret obsahují speciálně upravený tabák. Kuřákům by mohl přijít přirozenější než chuť výparů z e-cigaret.

„Nedochází k procesu hoření, pouze k zahřívání. Nevzniká tedy kouř, ale pára, která nepříznivě neovlivňuje vzduch v místnosti," cituje MF Dnes manažerku komunikace firmy Philip Morris Kláru Jírovcovou Pospíšilovou. Výrobek se jmenuje iQOS. Na českém trhu by se měl objevit nejpozději letos na podzim.

Do zákazu kouření zbývá necelý měsíc. Obce řeší, co s hlukem a nedopalky

Číst článek

Až první výrobky iQOS letos vstoupí na trh, nebude se na ně nejspíš vztahovat protikuřácká legislativa ani spotřební daň. Chybět bude odstrašující obrázek na krabičce. Bude tam jen varování o škodlivosti tabáku a riziku vzniku závislosti.

Podle ministerstva financí je dočasný výpadek spotřební daně ze zahřívaného tabáku bezvýznamný. Připomíná vyšší cenu výrobku a konzervatismus českých kuřáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme