Na český trh s hračkami nastupuje silný hráč, skupuje osvědčené prodejce

Český trh s hračkami prochází zajímavou změnou. Firma Wormelen skupuje prodejní sítě. Minulý týden oznámila koupi řetězce Sparky's, teď kupuje prodejny značky Bambule. Ceny transakce žádná ze stran neuvedla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čokoládové hračky v muzeu čokolády v Pekingu | Foto: Robert Mikoláš

O přesunech na trhu hraček informuje deník E15. Prodejny Bambule dosud patřily společnosti Alltoys, jejímž majitelem je Jaroslav Novozámský. Ten jednání o prodeji svého řetězce potvrdil Českému rozhlasu s tím, že své obchody bude ještě nějaký čas řídit.

„Jednám o prodeji s firmou Wormelen. Dohodnout se chci na smlouvě o převodu 100procentního obchodního podílu. Nemám v plánu odejít, dohoda je taková, že zůstanu a budu ještě nějakou dobu firmu řídit. Je mi 61 let, tedy dejme tomu třeba ještě 2 roky,“ přiznal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na českém trhu hraček vzniká nový lídr, podrobnosti zjišťovala redaktorka Jitka Hanžlová

Úmysl odejít už brzy do důchodu je také hlavním důvodem, proč Jaroslav Novozámský svoji firmu prodává. S novými majiteli jí chce zachovat kontinuitu.

Firma Wormelen patří Petru Homolkovi. Ten už před časem získal e-shop 4kids.cz a minulý týden přidal tuzemskou hračkářskou síť Sparky's. Odhaduje se, že po koupi Bambule se stane s celkovými tržbami okolo 1,5 miliardy korun nejsilnějším hráčem na českém trhu s hračkami.

Mezi velké prodejce hraček patří v Česku ještě například Dráčik, HM Studio a Pompo. Obrat tuzemského trhu s hračkami je zhruba pět miliard korun ročně. Ovšem momentálně, jak potvrdil majitel Bambule Jaroslav Novozámský, zažívá slabší časy.

„Je to samozřejmě boj o život, podmínky jsou čím dál tím horší. Všechno zdražuje, máme vyšší náklady na energie, na lidi a největší průšvih je slabá koruna, která podráží zvlášť obchod s hračkami. I když se v Česku nějaké hračky vyrábí, stejně se většina surovin dováží. To znamená, že efekt není vůbec žádný,“ shrnuje.

O novém majiteli prodejců hraček Petru Homolkovi se zatím moc nemluvilo. Dosud se věnoval jinému podnikání. Vlastní mimo jiné polovinu společnosti CRC Consulting, která se zaměřuje na zajišťování víz mezi Evropskou unií a Ruskem. Podíly má v několika dalších firmách, například A & C nebo Elanor Europ, která podniká ve mzdové a pracovní agendě v Evropě.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme