Na cestu Pendolinem a regionálním vlakem bude stačit jediný lístek

České dráhy od 1. září zvýší cenu jízdného vlakem SC Pendolino v první třídě přibližně o 12 procent. Jízdné ve druhé třídě tohoto vlaku zůstane zhruba stejné. Pasažérům Pendolina, kteří kombinují cestu rychlovlakem s regionálními spoji, bude stačit jedna jízdenka. České dráhy od prvního září zavádí tarifní balíček SC Net, který to cestujícím za poplatek nově umožní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pendolino na nádraží | Foto: Jan Rosenauer

Společnost tak reaguje na výsledky průzkumu, kterého se zúčastnilo šest tisíc cestujících.

Ředitelka odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah Luďka Hnulíková uvádí jeden příklad: "Cestující například z Českého Těšína nebo z Opavy, který pojede do Kladna, nastoupí v Českém Těšíně nebo v Opavě do jakéhokoli vlaku. Se stejným jízdním dokladem přestoupí do vlaku kategorie SuperCity, na který je časově jízdní doklad vydán, vystoupí v Praze a pokračuje na stejný jízdní doklad bez jakéhokoli dokupování jízdenky až do cílové stanice, do Kladna."

Pendolino jezdí v Česku od prosince 2005. Od té doby přepravilo jeden milion sto tisíc cestujících. Jak uvedla Hnulíková, obsazenost vlaků se pohybuje průměrně kolem šedestáti procent. Kapacita jedné soupravy je tři sta třicet tři míst.

Tomáš Ouředník, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme