Na jednoho Čecha už připadá státní dluh 119 tisíc korun

Podle odhadů ekonomů se zvýšil ve druhém čtvrtletí státní dluh na 1,24 bilionu korun. Přesné číslo, které ukazuje na problémy s našimi veřejnými financemi, zveřejní ministerstvo financí odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze v trezoru | Foto: Free Stock Photos

Analytik ČSOB Petr Dufek upřesňuje, že od začátku roku se státní dluh zvýšil asi o 67 miliard. „V posledním čtvrtletí se tempo státního dluhu mírně snížilo, ale to neznamená vůbec nic. Je především o to, jaké budou celoroční výsledky a ty rozhodně pozitivní nebudou,“ říká

Na konci roku podle něj překoná státní dluh hranici 1,3 bilionu korun. V tuto chvíli dluží každý Čech zhruba 119 tisíc korun.

„Určitě není problémem samotná výše státního dluhu, ale jeho tempo. Státní dluh v České republice roste závratným tempem a to především díky vysokým deficitům státního rozpočtu. Čím více bude česká republika hospodařit na dluh, tím více se jí to pak bude prodražovat,“ dodává Dufek.

Tomáš Medek, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme