Na letišti Ostrava-Mošnov vznikne opravna Boeingů

Mezinárodní konsorcium investorů z Velké Británie a Islandu chce na mezinárodním letišti Ostrava-Mošnov do poloviny roku 2002 vybudovat opravárenský závod pro velkokapacitní letadla. Projekt s investičními náklady více jak 400 miliónů korun má vytvořit 250 nových pracovních míst v leteckém průmyslu a další místa ve stavebním průmyslu během výstavby závodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahraniční investoři počítají při výstavbě závodu s vládními investičními pobídkami. Základní smlouva o pronájmu pozemku, která je nyní v majetku České správy letišť, má být podepsána již před koncem letošního roku. Se zahájením výstavby závodu se počítá v polovině roku 2001. Projekt se má realizovat v rámci offsetového programu BAe Systems-Saab, i když tendr na stíhačky teprve proběhne.

Zahraničním investorům se nepodařilo ve Velké Británii sehnat vhodnou lokalitu pro opravu letadel typu Boeing 747 (jumbo-jet), takže se po roce jednání rozhodli pro letiště Mošnov. "Ostravské letiště má velký potenciál pro opravárenský závod, a to délkou letové a přistávací dráhy, parkovacími místy pro letadla a rezervovanou pracovní sílou," vysvětlil Toti Gardarsson z islandské společnosti Air Atlanta.

Opravárenský závod má především tvořit hangár o velikosti 146 metrů krát 86 metrů, do kterého se vejdou dvě letadla Boeing jumbo-jet a jedno letadlo DC-10. Kromě hangáru má být přistavěna také správní budova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme