Na Mostecku se začal stavět plynovod Gazela

V Brandově na Mostecku na česko-německém pomezí dnes odstartovala stavba hraniční předávací stanice plynovodu Gazela. Po jejím dokončení v roce 2012 plynovodem proteče ročně 330 miliard kubíků ruského plynu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynovod | Foto: Tomáš Adamec

Trasa přes severní Čechy se stane třetí v pořadí po těch přes Ukrajinu a Bělorusko. Zahájení výstavby se zúčastnil i ministr obchodu a průmyslu Martin Kocourek, který považuje stavbu za strategickou nejen pro Českou republiku, ale i okolní evropské státy.

„Je to naprosto důležitá infrastrukturální stavba, protože nesouvisí jenom s Českou republikou, ale souvisí v podstatě s celou východní Evropou, kdy budeme schopni zvýšit energetickou bezpečnost nejen České republiky, ale i našich sousedů,“ řekl Kocourek.

„Kromě toho, že budeme přepravovat důležité zásoby plynu, tak budeme také schopni v případě nějakých problémů nalézt také jiný zdroj pro plyn do České republiky. V tomto ohledu se naše energetická bezpečnost zvyšuje. Potřebujeme také mít na evropském trhu určitou konkurenci,“ uzavřel ministr obchodu a průmyslu.

Eva Holá, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme