Česko 1:0 Rakousko

Na odchod Řecka z eurozóny jsme připraveni, ozývá se z Nizozemska

Nizozemsko nesdílí obavy eurozóny z krachu Řecka. Následky řeckého bankrotu by podle nizozemského ministra financí Jana Keese de Jagera nebyly pro zbytek Evropy nepřekonatelné. Prohlásil to před poslanci nizozemského parlamentu. Podobné stanovisko má i premiér Mark Rutte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Amsterodam z řeky Amstel | Foto: Fotobanka stock.xchng, Lars Brinkman

Předseda nizozemské vlády se připojil ke své stranické kolegyni a eurokomisařce Neelie Kroesové. Ta v rozhovoru pro deník de Volkskrant uvedla, že odchod Řecka z eurozóny by nutně neznamenal její konec.

Také premiér Rutte v rozhlasovém interview řekl, že před rokem a půl by byly následky takového kroku mnohem závažnější, ale teď po rekapitalizaci bank a se záchranným fondem je eurozóna silnější.

Řecku státní bankrot reálně hrozí už v půlce března. Stále totiž odkládá přijetí dohody s Evropskou unií a Mezinárodním měnovým fondem o další záchranné půjčce 130 miliard eur. Podmínkou dalšího úvěru je například snížení minimální mzdy nebo masivní propouštění ve státní správě.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme