Na okraji Chebu vyroste průmyslová zóna

V Dolních Dvorech na okraji Chebu dnes bude zahájena první etapa výstavby průmyslového parku. Příprava více než padesáti hektarů pozemků bude stát čtyři miliony eur, tedy zhruba 124 miliony korun. Dvěma miliony eur přispěje Evropská unie a o zbytek se rovným dílem podělí stát a město Cheb. To už ovšem vložilo více než 30 milionů korun do výkupu pozemků a projektu. Celkové náklady tak přesáhnou 160 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmyslová zóna

Termín dokončení stavby je říjen 2003. Starosty Chebu Václava Jakla se Romana Nájemníková zeptala, co od průmyslové zóny očekává. "Výstavba průmyslového parku přinese do Chebu především zaměstnání. To byl hlavní smyl, proč jsme podpořili tuto akci. Chápeme ji jako podmínku budoucího rozvoje města." Chebští ovšem nespoléahjí jenom na výhodnou polohu u mezinárodní silnice z hraničního přehcodu Pomezí do Prahy. "My jsme nechali zpracovat projekt jak bychom měli postupovat abychom efektivně dokázali provádět tu prezentaci a nabízení pozemků," doplnil místostarosta Chebu Pavel Vanoušek.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme