Na ostravském letišti se staví opravna Boeingů

Na mezinárodním letišti v Ostravě- Mošnově dnes začala výstavba závodu na opravu velkokapacitních letadel typu Boeing 747 Jumbo-Jet. Investice dosáhnou asi 620-ti miliónů korun. Smlouvu o výstavbě Opravárenského centra Mošnov koncem září v Ostravě podepsali investor - společnost Europan Central Aviation, a generální dodavatel stavby - firma ŽS Brno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 747 Jumbo Jet | Foto: The Boeing Company

Hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský je přesvědčen, že nový podnik přinese blízkému letišti i regionu oživení: "Samozřejmě na tyto opravárenské kapacity budou časem pravděpodobně navazovat další kapacity konstrukční, výrobní. Já věřím, že tento rozvoj bude pokračovat. Pro letiště Mošnov určitě nesmírně významná investice i pro Českou republiku."

V první fázi má letecký opravárenský podnik vytvořit 40 pracovních míst a do dvou až tří let celkem 250. Uplatnění v něm najdou hlavně letečtí mechanici.

Markéta Kaclová, Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme