Na palubě letadel ČSA se vyplatí nakupovat za eura. Aerolinky používají dvanáct let starý kurz

Na palubách letadel ČSA platí dvanáct let starý kurz eura. Nakupovat tam za koruny je tak nevýhodné. Cestující, kteří zaplatí eury, můžou ušetřit až stovky korun.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSA, České aerolinky

ČSA, České aerolinky | Foto: CSA

České aerolinie uvádějí cenu v eurech. Tu posléze přepočítávají v poměru třicet korun za euro. I ve směnárnách je ovšem možné koupit euro pod 26 korun.

Travel Service tvrdí, že se s Korean Air a státem dohodl na odkupu podílů v ČSA

Číst článek

Podle hlavního ekonoma společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy byl na mezibankovním trhu kurz třicet korun za euro naposledy v červenci 2005. Mezi přepočtem ČSA a běžným kurzem je tak v současnosti rozdíl přes čtyři koruny.

„Zákazník si na palubě může vybrat, zda naši službu využije – čímž cenu akceptuje – v jaké měně bude platit a zda zaplatí hotově nebo platební kartou,“ řekl deníku E15, který na nesrovnalost upozornil, mluvčí ČSA Daniel Šabík.

Podle Šabíka se navíc zaokrouhluje na celé částky, aby urychlili prodej. Aerolinky prý na začátek roku připravují několik novinek. Součástí bude taky katalog palubního prodeje s novým ceníkem. V něm bude zohledněn aktuální kurz české koruny vůči euru. Zaokrouhlování cen ale zůstane.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme