Na reformy v příštím roce doplatí ti nejchudší, tvrdí ekonom Dušek

Vláda nemá dobře spočítány dopady některých reforem na lidi a na změny v příštím roce doplatí především nejchudší obyvatelé. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu na to upozornil ekonom akademického pracoviště při Univerzitě Karlově CERGE-EI Libor Dušek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střížky padesátikorun před samotnou ražbou

Střížky padesátikorun před samotnou ražbou | Foto: Tomáš Adamec

„To je přesně ten případ, kdy by veřejná politika měla být tvořena tak, že nejprve budeme znát důsledky a budeme vědět, kolik lidí to postihne. Bohužel toto nevíme,“ řekl Dušek.

To je podle něj obecný rys všech těchto reforem, že nejvíce dopadají na úplně nejchudší. „Na těch 5 až 10 procent, což jsou většinou nezaměstnaní, s hodně dětmi a tak dále. Na ty se zapomíná a dost na ně zapomíná i názor veřejnosti,“ doplnil ekonom.

Celý rozhovor s ekonomem Liborem Duškem o dopadech změn a reforem v příštím roce si můžete na Radiožurnálu poslechnout dnes od 17h06.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17 hodin (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme