Na Slovensku bude možná stačit jedno euro k založení ‚eseróčka‘

Podnikat na Slovensku by v budoucnu mělo být o něco jednodušší. Slovenská vláda dostala na stůl soubor 25 opatření, která by měla ulehčit život podnikatelům. Třeba na založení společnosti s ručením omezeným by mohlo stačit jediné euro.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Euro a další světové měny

Euro a další světové měny | Foto: Archiv

Jedno euro v budoucnu namísto pěti tisíc eur v současnosti. Snížit základní jmění při zakládání ‚eseróčka‘ by mělo zpružnit podnikatelské prostředí a usnadnit vytváření nových firem. Plánuje to ministr hospodářství Juraj Miškov.

Jeho 25 doporučení vládě obsahuje i body jako zpružnit najímání i propouštění zaměstnanců nebo zjednodušit výdej stavebních povolení.

Co do náročnosti na založení nové firmy se Slovensko v aktuálním hodnocení Světové banky umístilo na 68. místě. Nejlepší ze států Visegrádské čtyřky je Maďarsko na 39. místě.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme