Na Žatecko míří významný japonský investor

Ústecký kraj ve spolupráci s agenturou Czechinvest získal významného investora. Japonská společnost IPS Alpha dnes oficiálně potvrdila záměr vybudovat v Česku závod na výrobu LCD displejů, a to v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Firma plánuje do stavby investovat přes 2 a půl miliardy korun a během několika let zaměstnat až dva tisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmyslová zóna Triangle | Foto: Ústecký kraj

Ústecký kraj odprodá japonské společnosti IPS Alpha zatím 23 ze 360 hektarů zóny. Společnost je strategickou aliancí tří renomovaných japonských firem - Hitachi, Panasonic a Toshiba. Ty by chtěly na Žatecku vyrábět LCD monitory k televizorům.

Po zahájení této výroby by podle ústeckého hejtmana Jiřího Šulce mohlo dojít k výstavbě dalších provozů. "V té maximální variantě potom ta průmyslová zóna, která by se zaobírala výrobou televizí a jejich subdodavateli, by mohla mít až 120 hektarů. My jim zatím pro ty další spoluinvestory a subdodavatele ty pozemky garantujeme. A tam by mohlo být zaměstnáno v trojsměnném provozu 10 až 12 tisíc lidí."

Podle Jiřího Šulce je v okolí průmyslové zóny Triangle, tedy na Lounsku, Mostecku a Chomutovsku, bez práce zatím 35 tisíc lidí. Kraj se ve smlouvě se společností IPS Alpha zavázal také k tomu, že pro jejich zaměstnance zaručí dopravu a potřebné rekvalifikace ve svých školských zařízeních.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme