Naděje na záchranu automobilky Opel se dál zmenšila

Šance na záchranu kriticky ohrožené automobilky Opel se dál snížily. Firmě se podle dohody německého ministra hospodářství s jednotlivými spolkovými zeměmi nedostane zvláštního zacházení. Opel musí v první řadě předložit nosný podnikatelský záměr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opel | Zdroj: ČTK

Na přednostní státní pomoc si ale automobilka musí nechat zajít chuť. Tvrdý postoj berlínské vlády podpořily i 4 spolkové země, které na svém území mají závody Opelu. Ministr financí Peer Steinbrück pak v dnešním vydání listu General-Anzeiger ostře zaútočil na vedení mateřského koncernu General Motors.

To podle něj nedodává potřebné informace o skutečném stavu Opelu. "O tom, že patenty automobilky má v zástavě americký stát, se dozvídáme z bulvárního tisku," stěžuje si Steinbrück. Do záchrany Opelu se mezitím chtějí vložit prodejci vozů této značky. Ti chtějí zřídit speciální fond, do něhož by odváděli část zisku z prodeje každého nového automobilu.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme