Nafta v Česku je poprvé od roku 2015 dražší než benzín, nejvíce stojí pohonné hmoty v Praze

Za uplynulý týden nafta zdražila v průměru o dva haléře na 33,77 koruny za litr, nejprodávanější benzin Natural 95 naopak zlevnil o šest haléřů na 33,69 koruny. Nafta se tedy stále drží na nejvyšších cenách od prosince 2014. Vyplývá to z údajů České společnosti pro platební karty (CCS), která ceny sleduje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stojany na benzinové stanici (ilustrační foto) | Foto: JirkaF | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Pohonné hmoty v Česku letos zhruba od konce března do začátku června prudce zdražovaly. Během té doby ceny stouply o téměř tři koruny na zhruba 33,50 koruny u benzinu a 32,60 koruny u nafty.

Ceny benzínu i nafty od srpna dál rostou. Jsou nejvyšší od prosince 2014

Číst článek

V dalších měsících až do října už ceny stoupaly jen mírně. Od října benzin postupně spíše zlevňoval, zatímco nafta zdražovala, před týdnem se tak ceny vyrovnaly.

Z jednotlivých regionů České republiky má nejvyšší průměrné ceny benzinu i nafty nadále Praha. V hlavním městě stojí litr benzinu v průměru 34,46 koruny a litr nafty 34,38 koruny. Nad 34 korunami jsou ceny benzinu také v Jihomoravském a Olomouckém kraji a na Vysočině. Cena nafty se nad stejnou hranici dostala kromě Prahy ještě v Jihomoravském, Plzeňském a Středočeském kraji a na Vysočině.

Nejlevnější jsou pohonné hmoty stále v Jihočeském kraji. Natural 95 tam řidiči koupí v průměru za 33,25 koruny a naftu za 33,44 koruny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme