Nákupní centrum Palladium v Praze je v exekuci. Odmítlo vyplatit odškodné

Pražské nákupní centrum Palladium je v exekuci a nesmí nakládat se svým majetkem. Rozhodl o tom soud poté, co provozovatel centra odmítl vyplatit desítky milionů odškodného společnosti Hotel Evropa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Restaurace | Foto: Tomáš Adamec

Palladium Praha nyní podalo u soudu návrh na zrušení odškodného a žádost o jeho odložení. Podle Palladia je ale firma dostatečně finančně zajištěná, a tak zastavení provozu obchodního domu nehrozí.

Spor o odškodné 91 milionů mezi Palladiem a společností Hotel Evropa CZ začal poté, co společnost uzavřela s majiteli Palladia nájemní smlouvu na provozování diskotéky a kavárny. Stavební povolení ale zakazuje diskotéku kvůli hluku.

Podle advokáta Hotelu Evropa měli majitelé Palladia nájemce vypovědět, ale kavárnu pak provozovat sami. Rozhodčí soud v prosinci spor rozhodl ve prospěch bývalého nájemce. Odškodné ale Palladium nevyplatilo, proto soud tento týden nařídil exekuci.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme