Nákupy v cizině stále táhnou

Jezdit do zahraničí za levnějším zbožím se stále vyplácí. Aspoň pokud se vám chce a máte ty správné informace. První na řadě pro Čechy jsou naši nejbližší sousedé Německo a Rakousko. Nákupních výletů za hranice teď bude před Vánoci zřetelně přibývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trh | Foto: Jiří Hošek

Třeba na pánském obleku, který by v Česku stát třicet tisíc korun, se v Německu dá ušetřit a pořídit ho za dvacet. V Rakousku se vyplatí kupovat oblečení pro děti a třeba dětské autosedačky. Na ní můžete ušetřit asi tisícovku. Do Rakouska míří Češi také pro elektroniku a zahrádkářské stroje. A špatný nápad by asi nebyl koupit si tam motorovou pilu.

V poslední době táhnou také nákupy v Polsku. Jezdí tam hlavně lidé z Těšína - ti to mají opravdu blízko. V nepříliš vzdálených jihopolských městech se dobře kupují obleky a boty.

Nákupy v zahraničí ale nejsou bez rizika. Pokud budete chtít věc reklamovat, mnozí asi těžko pojedou kvůli reklamaci zpátky, pokud to mají víc kilometrů. Reklamace v zahraničí je samozřejmě možná, ale možná vás bude stát tolik, co jste nákupem ušetřili.

Jezdíte nakupovat do ciziny levnější zboží? Hlasujte v naší anketě!

Lenka Jansová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme