Našly se peníze na zvýšení důchodů. O kolik dostanou senioři přidáno, projedná vláda

Důchodci v Česku dostanou zřejmě v příštím roce přidáno. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš našel v rozpočtu resortu 3 a půl miliardy korun na valorizaci důchodů o 300 korun měsíčně. Návrh na navýšení předloží vládě ve středu, kdy se bude jednat i o rozpočtu na příští rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stařší pár na vycházce | Foto: Honza Ptáček

Kabinet projedná i návrh ministryně práce Michaely Marksové z ČSSD, který má dvě varianty růstu důchodů v příštím roce, a to o 200 nebo 300 korun měsíčně.

Právě vyšší varianta má podle premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky podporu sociální demokracie. Řekl to v České televizi.

„My podporujeme návrh, jako sociální demokraté, který předložila ministryně Marksová na to, aby se důchody zvýšily o tři sta korun. Myslíme si, že je to pro důchodce výhodnější varianta, než kdyby to bylo dvě stě korun v průměru a pak bychom udělali jednorázový příspěvek 1200 korun pro každého důchodce,“ uvedl premiér.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru