Navzdory brexitu. Londýnská vláda slíbila Nissanu bezcelní obchodování

Japonská automobilka Nissan se navzdory brexitu rozhodla vyrábět dva nové modely ve svém závodě v britském Sunderlandu. Dostala totiž záruky od britské vlády, že Londýn chce pro ostrovní automobilový průmysl vyjednat podmínky velmi podobné členství v jednotném evropském trhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská premiérka Theresa Mayová (archivní foto) | Foto: Reuters

Sama premiérka Theresa Mayová už v minulosti naznačila, že by se zachování bezcelního přístupu na evropský trh bez byrokratických překážek měl týkat právě automobilového průmyslu.

Nissan, který ve své továrně v severoanglickém Sunderlandu zaměstnává sedm tisíc lidí, pohrozil přesunem výroby na kontinent.

Chaotický přístup, míní opozice

Ministr obchodu a průmyslové strategie Greg Clark BBC potvrdil, že japonskou automobilku ujistil o tom, že Británie bude i nadále místem, kde se bude dát na špičkové úrovni podnikat.

Clark prý v dopise Nissanu slíbil taky zlepšení ohledně zvyšování kvalifikace dělníků a podpory výzkumu s cílem udržet britský automobilový průmysl konkurenceschopným.

Opoziční labouristé mají pocit, že separátní vládní dohoda s Nissanem potvrzuje chaotický přístup londýnského kabinetu k jednáním o brexitu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru