Nečas chce utlumit vliv cen energie ze slunečních elektráren na celkovou cenu elektřiny

Premiér Petr Nečas chce řešit ceny energií z obnovitelných zdrojů. Spojí přitom síly s ministry financí, průmyslu a šéfkou Energetického regulačního úřadu. Společně budou hledat způsoby, jak utlumit vliv dotovaných cen elektřiny z obnovitelných zdrojů na celkové ceny elektrické energie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas (ODS) | Zdroj: ČTK

Nečas tak reagoval na podezření, že bývalí pracovníci Energetického regulačního úřadu postupovali nezákonně při stanovování výkupních cen elektřiny ze slunečních elektráren.

„V prvé řadě je to v tuto chvíli věcí orgánů činných v trestním řízení. Budeme nadále hledat způsob, jak pokud možno co nejvíce utlumit vliv cen elektrické energie, které jsou deformovány v tržním prostředí u obnovitelných zdrojů energie, na celkové ceny elektrické energie,“ řekl předseda vlády.

Boom solárních elektráren nastal v Česku v roce 2010. Od ledna 2011, kdy stát výrazně snížil garantované výkupní ceny pro nově připojené velké zdroje, zájem velkých investorů opadl.

Bursík: Šéfka ERÚ si připravuje půdu pro zastavení podpory obnovitelných zdrojů

Číst článek

Petr Medek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme