Nečas nevidí důvod, aby trval zákaz dovozu českého alkoholu na Slovensko

Slovenští lihovarníci by chtěli obnovit dovoz českého alkoholu na Slovensko. Souhlasí tak s českým premiérem Petrem Nečasem, který na toto téma vystoupil v Bratislavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér a předseda ODS Petr Nečas | Zdroj: ČTK

„Považujeme jednoznačně bezpečnost spotřebitelů za prvořadou prioritu, a to, že v České republice byl již prodej lihovin uvolněn, tak je – myslím – toho důkazem, že není žádný důvod, aby Slovensko nadále zakazovalo dovoz českých lihovin,“ řekl Petr Nečas.

Slovenské ministerstvo zemědělství ale zatím zákaz rušit nehodlá. O dalším postupu tamního krizového štábu řekla více mluvčí ministerstva Magda Tóth Želňáková.

„Ministr Lubomír Jahnátek i nadále trvá na zákazu dovozu alkoholu z české republiky, ale příští týden by měl zasednout krizový štáb, který rozhodne, jak budeme dále postupovat. Ten krizový štáb se skládá i z ministerstva zdravotnictví a z ministerstva financí, takže následující kroky budou zřejmější už příští týden,“ uvedla.

Nečas s dalšími představiteli 15 členských zemí Evropské unie a Chorvatska ladil v Bratislavě společný postup při přípravě rozpočtu Evropské unie na roky 2014 až 2020.

Eva Presová, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme