Nečas stále považuje vládní návrh na rušení anonymních akcií za kvalitní

Vládní předloha zákona o rušení anonymních, o jehož podobě bude v úterý hlasovat sněmovna, je podle premiéra Petra Nečase kvalitní. Předseda rozpočtového výboru Pavel Suchánek z ODS ale navrhuje, aby už vydané anonymní akcie mohly dál platit, poslanecký klub bude o jeho návrhu jednat před hlasováním. Nečas jeho návrh podrobně nezná a podporuje vládní předlohu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas při příchodu na bruselský summit lídrů EU | Zdroj: ČTK

„Považuji za klíčové odhalení transparentní vlastnické struktury především u těch společností, které usilují o veřejné zakázky, které dostávají dotace včetně dotací na solární nebo neobnovitelné zdroje energie a které působí v regulovaných odvětvích,“ řekl Nečas.

Pro předlohu kabinetu je ochotná hlasovat i sociální demokracie, podle jejíhož předsedy Bohuslava Sobotky je důležité co největší rozkrytí vlastníků společnosti, jelikož je celá řada kauz, v nichž figurují anonymní akciové společnosti ve veřejných zakázkách.

„Nejedná se o bezvýhradnou podporu, asi bychom uvítali o něco radikálnější návrh, ale domnívám se, že pokud není na stole ze strany vlády nic lepšího, pak je lepší alespoň tento mírný pokrok v mezích zákona, než aby nadále tady existovaly bez jakékoli regulace anonymní akciové společnosti“ myslí si Sobotka.

Vládní návrh předpokládá, že firmy budou muset zapsat anonymní akcie do centrálního depozitáře, nebo je uložit v listinné podobě u bank. Podle prezidenta Václava Klause je rušení anonymních akcií zbytečné.

Klára Bílá, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme