Největší český internetový obchod expanduje do celé Evropské unie

Český internetový obchod Alza.cz začíná od dnešního dne dodávat zboží do všech zemí Evropské unie. K masivní expanzi se rozhodl po 20 letech existence. Kromě České republiky působil ještě na Slovensku, kde má také deset vlastních poboček.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodina u počítače (ilustrační foto)

Rodina u počítače (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

V zemích unie ale společnost zatím vlastní pobočky neplánuje. V první vlně Alza.cz své webové stránky přeložila do angličtiny, jako další plánuje přidat němčinu.

„V první fázi budeme oslovovat Čechy nebo Slováky žijící, nebo pohybující se v zahraničí,“ popsala mluvčí společnosti Denisa Dlabová.

„Klíčové je pro nás doporučení, které je nejlepším marketingem. Budeme doručovat přímo na adresy zákazníka ze dvou našich logistických center.“

Kolik investic do expanze na západní trhy vloží, podnik neuvedl. Návratnost počítá na několik let.

„Potenciál celé Evropské unie oproti České a Slovenské republice je násobně větší. Proto se o budoucí výnosy nebojíme,“ uvedla Dlabová.

Alza měla loni tržby přes 9 miliard korun. Druhý největší internetový obchod Mall.cz loni utržil 8 miliard korun. Kromě českého trhu působí Mall.cz také na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Slovinsku.

Jitka Hanžlová, mkp, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme