Největší výrobci minerálek se nespojí

Připravovanou fúzi Karlovarských minerálních vod, Poděbradky a Hanácké kyselky znovu zamítl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Vytvoření takto velkého podniku by podle antimonopolního úřadu vedlo ke zvýšení cen minerálních a stolních vod a k omezení konkurence, což by bylo pro spotřebitele nevýhodné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

minerálky | Foto: Jan Rosenauer

Podle předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Josefa Bednáře by vzniklý podnik ovládl téměř 75 procent trhu a to by zřejmě vedlo ke zvýšení cen a omezení sortimentu v neprospěch spotřebitelů. Poprvé sloučení úřad zamítl loni na podzim. Karlovarské minerální vody se ale proti verdiktu odvolaly.

Zamítnutí fúze největších producentů minerálních vod by měl pocítit i spotřebitel. Podle Josefa Bednáře české rodiny ušetří. "Každá domácnost z celkového počtu dvou miliónů, která nakupuje jak ochucené, tak neochucené minerální či stolní vody, by měla ušetřit nejméně 800 korun za rok," odhadl předseda a tím, že vzhledem k předpokládané rostoucí poptávce po balených vodách ale rodiny ušetří reálně ještě více.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme