Některé cigarety podraží

Některé druhy cigaret podraží. Ode dneška totiž vstupuje v platnost nový systém spotřební daně pro tabákové výrobky. Způsob výpočtu spotřební daně je tak stejný jako v zemích Evropské unie. Daň se bude skládat ze dvou částí. Kuřáci zaplatí za každou krabičku 7 korun 20 haléřů plus 22 procenta z ceny. Ty by měly být od září stejné u všech prodejců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčího Ministerstva financí Libora Vacka se může nový způsob konstrukce spotřební daně promítnout i do cen cigaret. "Vzhledem k tomu, že ta konstrukce je taková, že u nejprodávanějšího druhu cigaret zůstává celková spotřební daň stejná, tak ani v ceně těchto cigaret by se to nijak zásadně projevit nemělo. U některých dražších druhů cigaret právě ta percentuální část mírně zvedá celkovou sazbu spotřební daně, naopak u těch levnějších typů cigaret celková sazba spotřební daně mírně klesá."

Stát bude určovat ceny cigaret. Jednotlivé značky by přitom od září měly podle mluvčího ministerstva financí Libora Vacka stát u všech výrobců stejně. "Tu cenu bude určovat Ministerstvo financí na základě podkladů dodaných jednotlivými výrobci a dovozci. Struktura těch podkladů je dána příslušnými zákony a předpisy a na základě těchto dodaných podkladů a dokladů Ministerstvo financí stanoví cenovým výměrem onu jednotnou cenu, kterou budou vývozci a dovozci počínaje 1. zářím tohoto roku povinni tisknout na kolky, kterými označují jednotlivé cigarety."

Markéta Kaclová, Bohumír Mazáč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme