Někteří piloti propuštění z ČSA přecházejí k ruskému Aeroflotu

Po vlně výpovědí v Českých aeroliniích přecházejí někteří piloti k ruskému dopravci Aeroflot. Podle Českého sdružení dopravních pilotů už mají jednotlivci podepsané pracovní smlouvy a další čekají pohovory.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadla ruské společnosti Aeroflot

Letadla ruské společnosti Aeroflot | Foto: www.aeroflot.ru

"Po pilotech je hlad. Aeroflot chce teď snad 400 pilotů na příští rok, měsíčně nabízí půl milionu rublů (asi 260 tisíc korun, pozn. red.). Katar přijel do Prahy dělat prezentaci a říkal, že na příští rok potřebuje 650 pilotů,“ tvrdí šéf sdružení Stanislav Fiala.

Podle sekretáře sdružení Zdeňka Kirchnera je zájem hlavně o zkušené kapitány. Méně kvalifikovaní piloti, letušky a stevardi mají na trhu výrazně horší pozici. Řada letušek proto hledá místo mimo obor.

České aerolinie plánují propustit asi 60 pilotů a ostatním výrazně snížit platy. Kapitáni tak budou vydělávat zřejmě méně než 100 tisíc korun, druzí piloti ještě o víc než polovinu méně.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme