Němce lákají v Česku nová místa i nostalgické návraty, potvrdil veletrh ITB

Nejčastějšími zahraničními návštěvníky Česka jsou Němci. Loni jich k nám zavítalo téměř milion a půl. A podle expertů zájem o cesty do našich končin neklesá. Nové návštěvníky se snažil přilákat i největší veletrh cestovního ruchu na světě ITB.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veletrh ITB | Foto: Klára Stejskalová

Bangladéš se snaží nalákat návštěvníky na pohledné do rytmu se vlnící tanečnice. Čeští vystavovatelé sází na tradici - představujeme se jako země piva, lázní a historických památek.

Přesto pro některé Němce může být i sousední země zajímavou exotikou.

„Absolutně jsem o tom neměla ponětí. Nikdy jsem v Česku nebyla. Je nádherné, jak je to město plné kultury,“ podivuje se starší paní nad prospektem města Teplic. Ještě si prý doma na internetu zjistí další informace a letos se možná do tohoto severočeského města vypraví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zájem německých turistů o Česko si na největším cestovním veletrhu světa ITB ověřila zpravodajka Klára Stejskalová

Znamená to, že se daří přilákat turisty i mimo Prahu a tradiční turistická místa?

„Daří se to určitě. Musíme rozlišovat, jestli k nám klient přijede z Drážďan, nebo z Düseldorfu. Čím dál je od České republiky, tím více se soustředí na hlavní město. Turisté z příhraničních regionů navštěvují velmi pravidelně regiony a německá klientela je tím vyhlášená, že ráda objevuje nová místa v regionech. Ať je to jižní Morava, východní Morava, České Švýcarsko,“ říká Jiří Rosenkranz, ředitel berlínské centrály Czechtourismu.

Vábí cykloturistika i česká kuchyně

Podle Nadi Pilátové si na nezájem německých turistů například v Ústeckém kraji nemohou stěžovat:

„V letošním roce se dokončuje labská cyklostezka z Hamburku až do Prahy, takže jsme zaznamenali o ni zvýšený zájem.“

Veletrh ITB | Foto: Reuters

A kam míří němečtí turisté v Libereckém kraji?

„Jinak si vybírají mladí, jinak staří. Nicméně dá se říci, že tam jsou stále klasická místa návštěvnosti. Zámek Frýdlant, Harrachov, Špindlerův mlýn, Jizerské hory, běžecké lyžování, cykloturistika. Podle toho se to odlišuje a oni se spíše vracejí na místa, kam jezdili za doby dávno minulé“ konstatuje Eva Hornová.

„S politováním musím říci, že naše služby ne vždy odpovídají jejich požadavkům, takže máme co zlepšovat. Ale hrady, rozhledny, zámky, rašeliniště - to je věc, kterou v Německu nemají a za kterou k nám jezdí,“ podotýká Renata Fanfleet, manažerka z Jizerských hor.

Další návštěvník, který se zastavuje u jednoho z českých stánků, prozrazuje, proč by se do Čech opět rád podíval:

„Když tam jde člověk na jídlo, je to radost. Češi vaří lépe než Němci,“ říká mladý muž, který v minulosti do Česka jezdil s rodiči pravidelně na dovolenou.

Milan Kopp, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme