Němci zvažují ekologická kritéria vyměřování daně z aut

Německá vláda uvažuje o přepracování daně z motorových vozidel. Daň by se do budoucna odvíjela od toho, kolik auto vyprodukuje emisí. Kabinet Angely Merkelové tak chce přispět k ochraně klimatu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

detail Chevroletu Volt | Foto: Alexandr Pícha

Německo se v posledních dnech stalo terčem kritiky poté, co se kancléřka Merkelová postavila proti plánům Evropské unie snížit emise oxidu uhličitého u nových aut. Ministr dopravy Wolfgang Tiefensee teď přichází s plánem, podle kterého by se daň z motorových vozidel měla nově odvíjet od množství vyprodukovaných zplodin namísto dosavadního objemu válců.

Daňová reforma by podle ministra neměla v konečném důsledku znamenat větší finanční zátěž pro řidiče. Cílem je zastavit klimatické změny, před kterými poslední dobou varují mnozí experti.

"Je minuta před dvanáctou, musíme okamžitě jednat," řekl Tiefensee v televizi ARD. Ten taky požaduje, aby měla nová auta na čelním skle nálepku s údaji o tom, do jaké míry je vůz šetrný k životnímu prostředí.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme