Německá a ruská burza jednají o spojení

Německá a ruská burza jednají o společné alianci. Informaci s odvoláním na zdroj blízký stále probíhajícím rozhovorům přinesla agentura Bloomberg. Podle ní zástupci Ruska usilují o spolupráci dvou moskevských trhů a Deutsche Boerse proto, že se z Moskvy snaží vytvořit finanční centrum schopné konkurovat Londýnu a nebo Hongkongu. Pro Němce by pak spojení s Ruskem mělo znamenat posílení pozice největší evropské burzy podle tržní hodnoty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Burzovní palác | Foto: Tomáš Adamec

„Zatím se nezdá, že by tento krok měl vyvolat nějakou bezprostřední reakci. Možná je to i proto, že velké světové burzy již mají své zájmy teritoriálně rozděleny. Ale právě proto si myslím, že v budoucnosti bude snaha o jednání mezi velkými, nebo zde bude snaha o akvizice v regionech, kde jsou kapitálové trhy roztříštěny, což je třeba i část Evropy,“ říká analytik společnosti BH Securities Petr Hlinomaz.

Přehrát

00:00 / 00:00

O možném spojení německé a ruské burzy mluvil na Rádiu Česko analytik společnosti BH Securities Petr Hlinomaz

Jedním z možných motivů pro spojení německé a ruské burzy je podle Hlinomaze úspora nákladů.

„Tím, že by část ruských akcií mohla být listována i na frankfurtské burze, znamenalo by to také lepší informační tok. A lepší informace s sebou nesou vyšší transparentnost,“ pokračuje Hlinomaz.

Největší zájem na ruském trhu bude dle Hlinomaze o těžební sektor: „Také bych doporučil zajímat se o telekomunikační sektor. Trh je v Rusku velký a příležitostí je více, nelze ale očekávat, že spojením zmizí rizika určitých výkyvů a nepředvídatelných osudů firem, zejména těch se státní účastí.“

Německá burza je jedničkou v Evropě. Ruská v regionu.

Roman Chlupatý, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme