Německá chemička BASF zruší asi šest tisíc pracovních míst. Chce tak zjednodušit administrativu

Německý chemický koncern BASF hodlá do konce roku 2021 v celém světě zrušit asi 6000 pracovních míst, z toho 3000 v Německu. Firma, která koncem loňského roku zaměstnávala zhruba 122 tisíc lidí, chystá reorganizaci. Jejím cílem je podle čtvrtečního sdělení podniku zjednodušit administrativu a zvýšit konkurenceschopnost. Díky změnám by podnik chtěl dosáhnout ročních úspor kolem 300 milionů eur (7,6 miliardy Kč).

Frankfurt Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý koncern BASF hodlá rušit pracovní místa. | Foto: FW1F/susan fenton | Zdroj: Reuters

Většinu pracovních míst v Německu firma zruší v Ludwigshafenu, kde má svůj hlavní závod. Ten se rozprostírá na ploše přibližně deseti kilometrů čtverečních, a je tak největším celistvým chemickým závodem na světě. BASF tam zaměstnává asi 39 tisíc lidí.

Německá ekonomika si výrazně pohoršila. Stojí za tím slabá globální poptávka

Číst článek

Obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou zasáhl i hospodaření koncernu BASF. „Celkově jsme na tom hůř, než jsme si mysleli ještě v únoru,“ řekl podle agentury DPA před nedávnem finanční ředitel Hans-Ulrich Engel.

Firmě loni klesl zisk po odečtení daní a menšinových podílů téměř o 23 procent na 4,7 miliardy eur. V únoru podnik uvedl, že v letos počítá s růstem tržeb o pět procent, zisk po očištění od úroků a daní by měl mírně převýšit 6,4 miliardy eur z předchozího roku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme