Německá vláda chce naplnit státní pokladnu na úkor kuřáků

Německý průmysl nakonec zvítězil. Velké koncerny budou ušetřeny od placení ekologické daně. Peníze do státní pokladny by měly plynout díky zvýšení daně na tabák.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kouření

kouření | Foto: Jan Rosenauer

Průmyslové podniky s velkou spotřebou energie bily poslední týdny na poplach. Ve slévárnách, cementárnách či v chemickém průmyslu bylo v ohrožení až 870 000 pracovních míst.

Německá vláda nakonec rozhodla, že firmy budou od ekologické daně osvobozeny, břímě úsporných opatření dopadne na kuřáky. O kolik se zvedne tabáková daň ale ministr financí Schäuble zatím neupřesnil.

Opozice i průmyslové svazy varují před navrhovaným balíčkem úsporných opatření, který podle nich může zbrzdit současné oživení a navíc se při jeho tvorbě vycházelo z čísel z počátku roku. Německá ekonomika ale vykazuje rekordní růst.

Milan Kopp, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme