FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Německá vláda žádá konečné rozhodnutí o budoucnosti Opelu

Berlínská vláda ztrácí trpělivost ohledně osudu automobilky Opel. Ministr hospodářství Karl-Theodor zu Guttenberg žádá po mateřském koncernu General Motors, aby se rozhodl nejpozději příští týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobilka. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Německo upřednostňuje prodej firmy novému investorovi. Američané ale v posledních spekulují o tom, že by si Opel nakonec ponechali.

"Smlouvy připravené k podpisu leží na stole a na to musí General Motors reagovat," uvedl Karl-Theodor zu Guttenberg v televizi ARD. Spolková vláda dlouhodobě preferuje prodej Opelu kanadsko-rakouské firmě Magna.

Ve hře je ale ještě druhý investor a sice belgický RHJ International. Podle kancléřky Angely Merkelové nemá Berlín žádné oficiální náznaky, že by si zestátněný General Motors chtěl německou automobilku nakonec ponechat.

Média ale spekulují o tom, že chce americký koncern do Opelu investovat miliardu eur a začlenit ho zpět do svého impéria. To by ovšem mimo jiné znamenalo vrácení překlenovacího úvěru od německé vlády ve výši jedné a půl miliardy eur.

Jiří Hošek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme