Německo a Francie chtějí spolupracovat na přípravě krizového mechanismu pro euro

Německo-francouzský tandem se hodlá aktivně podílet na přípravě nového krizového mechanismu pro euro. Shodli se na tom dnes v Berlíně ministři zahraničí Německa a Francie Guido Westerwelle a Michele Alliotová-Marieová. Obě země jsou podle nich motorem Evropské unie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Euro

Euro | Foto: Marián Vojtek

Právě tento postup dnes kritizoval pro německý deník Rheinischer Merkur předseda euroskupiny Jean-Claude Juncker. Zejména z německé politiky se podle jeho slov vytrácí ohled na společný evropský prospěch.

Německá strana takové nařčení odmítá. Ministr zahraničí Westerwelle prohlásil, že je nutné udělat vše proto, aby euro bylo chráněno před turbulentním vývojem.

Zároveň na setkání se svou francouzskou kolegyní potvrdil, že Německo bude prosazovat, aby se po roce 2013 na rizicích podíleli i soukromí investoři.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme