Německo podepíše s Lichtenštejnskem smlouvu o daních

Představitelé Německa a Lichtenštejnska podepíší v Berlíně smlouvu o spolupráci v daňových otázkách. Měla by tak definitivně skončit "doba ledová" ve vztazích mezi oběma zeměmi, kterou odstartovala obří daňová aféra a krádež dat z lichtenštejnské banky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LGT Bank Vaduz

LGT Bank Vaduz | Foto: www.liechtenstein.li

Lichtenštejnsko-německá smlouva by měla vycházet ze standardů organizace OECD.

Podle premiéra alpského knížectví Klause Tschütschera se text dohody týká hlavně "výměny informací v daňové problematice na požádání druhé strany".

Německé úřady i s pomocí dat ukradených z jedné lichtenštejnské banky přišly na mnohamiliardové daňové úniky svých občanů.

Miniaturní stát spolkovou vládu za posvěcení nákupu odcizených dat ostře kritizoval. Vaduz mluvil dokonce o útoku na svou suverenitu.

V posledních měsících se ale snažil především uniknout z černé listiny daňových rájů, což by se mu i díky smlouvě s Německem mělo podařit.

Přečtěte si také:
Lichtenštejnsko částečně uvolní bankovní tajemství
Německý ministr financí chce zařadit Švýcarsko na černou listinu daňových rájů
Lichtenštejnský kníže označil současné Německo za "Čtvrtou říši"
Roztržku mezi Německem a Lichtenštejnskem řešili předsedové vlád
Daňový skandál hloubí příkop mezi Berlínem a Vaduzem
Německem stále hýbe obří daňový skandál

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme