Německá vláda kvůli podezření z podvodu pozastavila vyplácení podpor firmám. Podniky volají po obnově

Německo načas přerušilo vyplácení podpory pro uzavřené firmy. Spolkové ministerstvo hospodářství potvrdilo, že je to kvůli podezření z podvodu. Stát preventivně pozastavil celý program, aby kauzu urychleně prověřil.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo načas přerušilo vyplácení podpory pro uzavřené firmy. Spolkové ministerstvo hospodářství potvrdilo, že je to kvůli podezření z podvodu (ilustrační foto) | Foto: Ralph Orlowski | Zdroj: Reuters

Německé úřady měly pro podobné případy pojistku. Postižené společnosti mohly o podporu žádat jen přes ověřené prostředníky, a to buď daňové poradce, nebo advokáty.

Někteří němečtí poslanci jsou podezřelí, že brali provize za zprostředkování zakázek. Přiznal to jediný

Číst článek

Podle informací magazínu Business Insider se neznámí pachatelé za tyto osoby jen vydávali a tvrdili, že zastupují řadu existujících firem. Pomoc pro tyhle podniky ale putovala na falešné účty a výše škod mohla vystoupat řádově do milionů eur.

Spolkový svaz středních podniků kauzu odsoudil. Pozastavení všech programů prý ale ohrožuje už tak oslabené firmy, a Německo proto žádá o okamžitou nápravu.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme